Wednesday, March 14, 2007

musträstaste laul

Jälle olen ma igav inimene olnud ja ei ole viitsinud midagi siia kirjutada. Sigtunast ülevaadet näiteks. No mis ma oskan Sigtuna kohta öelda... Armas. Ruunikive nägin ja Mälari järve kaldal jalutasin. Samuti sai mööda peatänavat viimasel päeval 5 korda edasi-tagasi kõnnitud, sest lennukini lihtsalt oli niipalju aega. Lõpuks me jõime ühe kakao ühes moodsas kohvikus (pärast selgus, et läheduses oli ka üks 19 saj teemaline kohvik- see oleks rohkem meeleolusse läinud) ja kakao oli muidugi ülihea. Poode oli peatänava ääres umbes 3- üks raamatupood, üks mänguasjapood, üks hirmkallis riidepood (www.tinacalen.se - üliarmas). Siis otsustasime, et sõidame bussiga Märsta´sse, mis kuulu järgi pidi olema vähe suurem linn. Kioskimüüja aga andis meile nii vastuolulist infot selles osas, et kas on mõtet sinna üldse minna, kui meil on aega 3,5 tundi. Millegi pärast tahtis ta meid otsemaid Stockholmi kupatada...Ühesõnaga loobusime edasistest seiklustest ja läksime hotelli apelsine sööma. Ja lõpuks lendasime õnnelikult koju.

Sunday, March 04, 2007

soomaa

Täna teen lühidalt. Nädalavahetusel sai Soomaal käidud- suitsusaun, talgud ja matk luhale. Paraku me huntide poolt murtud metssiga ei leidnud. Pidime leppima hundi ja´muude elukate jälgedega. Metskitsi oli küll massiliselt. Veel jäid meelde hommikused pannkoogid, makaronid turisti einega, lapseootel Mutter, stand-up comedian Siilike ja tema lapse- ning noorpõlvemeenutused, tulnuka-film, õuduste rippsild´ja palju muud. Õhtu hüüdlauseks kujunes: "Täna õhtul oleme kuueteistaastased (mis mingil hetkel vahetati ümber "kaheksa-aastaste" poolt)" ja diskussiooniteemaks oli: "Mis vanusest muutub massaaz lihtsalt massaaziks?".
Tahaks tagasi.