Tuesday, September 25, 2007

Midagi uut

Ava silmad

Monday, September 24, 2007

Matsalus

Sel nädalavahetusel sai üks ammune unistus teoks. Olen juba aastaid tahtnud minna Matsalu loodusfilmide festivalile aga kunagi pole õnnestunud. Seekord õnnestus. Ja praegu on vaimustust selle ürituse üle väga raske alla suruda. Istuda kolm päeva kinosaalis ja vaadata loodusfilme. Kohata vanu häid sõpru. Magada lasteaias 30.- öö. Süüa toitu, mis sobivad just sellesse olukorda (Michi nuudlid, kotletileib, tomatimahl, lahustuv kohv jne).
Võidufilmiks tuli Bo Landin´i film "Looduse tants" (Nature´s dance) ja minu meelest täiesti õigusega. Nägin seda filmi esimest korda alles lõputseremoonial ja sattusin tohutusse vaimustusse, et nii lahe film üldse tehtud on. Muude lemmikute hulka kuulusid Anne Magnusseni "Metsikud lambad, rebane ja armastus" ja Cristian Baumeister´i "Iguacu megajoad". Tegelikult on väga raske lemmikuid välja tuua, sest umbes 90% filmidest lihtsalt meeldisidki. Kõige igavamaks (minu meelest, kuna ei pakkunud mulle erilist emotsiooni) oli mingi Belgia film "Kassi osa", millel polnudki mingit pistmist kassidega ega kaslastega vaid tegemist oli looga suhkruroo lõikamisest ja sellega tegelevatest töölistest, kelle bossi kutsuti Kassiks. Ja no päris masendav oli vaadata 15 minutit järjest suhkruroo tampimist mingite suurte nugadega. Siis me loobusime, sest film oli ligi tund aega pikk ja 15 minutit oli piisav.
Tagasisõit läbi puna-kollaste puude ja päikeseloojanguvalguses Läänemaa maastiku oli kurblik-magus. Kuidagi ei oleks tahtnud linna tagasi. Ja täna hommikul tundus tipptunni Gonsiori tänav eriti räigelt heitgaasihõngune.
Igatahes sai järgmiseks aastaks kokku lepitud võtta festivali ajaks nädalane puhkus ja siis võite mind taas Lihulas kohata.

Tuesday, September 18, 2007

kas pole vahva

Avastasin, et täna on päris tore päev, eriti kui sul on hiigelsuur hõbedane vihmavari, ja kui buss tuleb kohe ja kui kui teine buss tuleb ka kohe, ja kui armsalt need punased-kollased lehed kingade külge kleepuvad. Ja kui sa näed, et ühel su töökaaslasel on tänase päeva puhul jalas punased kummikud. Ja siis sa jõuad tööle, kus on õdusalt soe ja teed endale tassi tulist ingveri-sidruni teed. Jah, elu võib ilus olla, tõesti. Ja kui sa näed, kuidas üks pisike lennuk mürisedes ja kõikudest tuult ja vihma trotsides pilve sisse kaob, siis on su õnn täielik, et sa juhuslikult viibid kindlal pinnasel ja mitte selles pisikeses õudses lennukis.

Mida ma tahaksin saada?

Õeraas andis teatepulga üle, et saaksin natuke arutleda teemal, mida ma saada tahan. Ülesanne osutus aga üllatavalt raskeks. Kuna viimasel ajal kulub mul viimne kui penn fotograafiale ja matkamisele, siis kas on sünnis panna siia nimekirja näiteks kaamerale lisaakut (millest ma kohutavalt puudust tunnen ja talv on ka ju tulemas) või suurema mahuga mälukaarti või kaardilugejat, mis ka mööda külge maha ei jookseks ja teeks elu kergemaks. Ja need on ilmselt odavamat sorti näited, sest muuhulgas oleks hädasti vaja välist kõvaketast, kuhu kõik see toodang mahutada ja näiteks korralikku magamiskotti (comfort zone 0 lähedale oleks super) ja head sooja aluspesu, mis seljas väga ei sügeleks ja samas poleks ka liiga paks ja kohmakas ja no kui päris unistama hakata, siis ohjaa, igasugu asju on ju tegelt vaja(üks makroobjektiiv on hingel natike- juhul kui mõni tõeline heategija peaks seda lugema, siis võtke minuga ühendust) ... Aga samas peaks ka respektaabel välja nägema, mis tähendab, et ma ei ütleks ära vanast heast Lancome´i ripsmeduššist (uus koolutav), üht parfüümi oleks ka vaja (mmm, peab mõtlema millist neist siis) ja no Pilgrimi ehetega võidab mu südame korrapealt. Ja raamatud! (Fotoalased, loodusealased, jutualased, kunstialased jne.) L´occitane tooted on ka mu kirg. Igasugused vannikuulid, lõhnaküünlad, ökoseebid. Mõrusokolaad. CD´d (lubage täpsustada). Ja binoklit tahan ma ka. Ja ilusaid villaseid sokke. Ja nii mõndagi veel...

Monday, September 17, 2007

linnuvaatlusest

Niisiis laupäeval toimus väike vahva linnuvaatlus tõsise tehnika ja suurepärase seltskonna saatel. Külastasime Põõsaspea kanti (of koors). Mina nägin: kormorani, tõmmuvaerast, mustvaerast, auli, sinikael-parti, viuparti, rääksparti, tuttpütti, lauku, kühmnokk-luike, hahka, kuldnokka, leeterüdi, suurrüdi, soorüdi, liivatülli, veetallajat, merikotkast, jääkosklat, sõtkast,tuttvarti ja kindlasti veel mõnda tegelast, kes mul lihtsalt meelest läks (vabandust :)). Sain teada, et lauk ja sookurg on suhteliselt lähedased sugulased (mis siis, et üks on must ümmargune junn ja teine sihvakas hall tegelane). Leidsin soopardi ja piilpardi sulgi meie piknikukohast. Mille peale järeldasime, et kui kohalikud siin söömas käivad, ju siis on hea koht. Ah jaa, bussi lõhkusime ka ära ja oma äsja ostetud mütsi kaotasin ka ära (krt!). A day to remember!
PS! tegelikult oli neid linde ikka mitu esindajat liigi kohta aga ma loobusin selle kirjeldamisest, kui sain aru, et ma pole sugugi kindel, kuidas näiteks vaeras mitmuses kirjutatakse (vaerad vs vaerased).